Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi és Alapfokú Művészeti Iskola | Új névsorok (5. osztály)
3206
post-template-default,single,single-post,postid-3206,single-format-standard,qode-news-1.0.5,tribe-no-js,tribe-bar-is-disabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Új névsorok (5. osztály)

Kedves Szülők!

A 2017/18. tanévben 5. osztályos tanulók általunk 2017. június 21-én nyilvánosságra hozott osztályba sorolásával kapcsolatosan a szülők által a mai napig benyújtott nagy számú egyedi igényei nagy mértékben felborították az eredetileg általunk meghirdetett emelt szintű oktatási rendszert, emiatt az osztályba sorolás újra gondolására kényszerültünk. A szülői igények a korábbi osztályba sorolással ellentétben gyermekük más osztályba helyezésére vonatkoztak, a kérések az egyik osztály megszűnését okozták volna.

Az újra gondolást követően a következő rendszert –melyben figyelembe vettük a szintfelmérőkön elért eredményeket, valamint a szülői igényeket is- látjuk megvalósíthatónak. Igyekeztünk összehangolni az alsós közösségek megőrzését az intenzívebb nevelés-oktatással.

Megtaláltuk a hiányzó osztályfőnököt is (5.d) osztályba, Bodnár-Patak Gabriella személyében, aki természetismeretet fog tanítani, valamint fejlesztői feladatkört kap.

  • Az angol nyelvet minden osztály tanulója nívócsoportos rendszerben tanulja (heti 4 óra). A csoportok kialakításánál figyelembe vesszük a szintfelmérőn elért eredményeket.
  • A német nyelvet tanuló gyermekek összesen 2 tanulócsoportban tanulnak majd. Sajnos a tanulólétszám miatt itt nincs lehetőségünk nívócsoportos oktatást bevezetni, azonban mindkét csoport létszáma várhatóan alacsony lesz, ez jelentősen megkönnyíti az előrehaladást, illetve a felzárkózást is (heti 4 óra).
  • Az 5.c osztály csoportbontásban tanulhatja majd a magyart, mivel az eredetileg emelt szintű magyar nyelvi osztályba bekerült tanulók jelentős része ennek az osztálynak a tanulói közül került ki (heti 4 óra). A csoportok kialakításánál figyelembe vesszük a szintfelmérőn elért eredményeket.
  • Mindkét idegen nyelvből (angol és német), illetve magyar nyelvből is lehetőségük lesz a kiemelkedő teljesítményt elérő tanulóknak heti egy órában a tanórán kívül tehetséggondozáson részt venni.
  • Az 5.a és az 5.b osztály tanulói közül azok, akik a matematika szintfelmérőn megfelelő eredményt értek el, a meghirdetett szerinti emelt szintű oktatásban (heti 5 óra) vesznek majd részt matematikából.
  • Az 5.e osztály heti 2 tanórában tanulja majd az informatikát.

Az osztályok:

5. a Molnárné Gyöngyösi Krisztina
1. Aranyi Bálint
2. Bodnár Eszter Anikó
3. Borisza Balázs
4. Budaházy Villő
5. Bunth István
6. Földes Botond
7. Gáspár Zsuzsanna Júlia matematika
8. Grünfelder Fruzsina matematika
9. Holló Huba Péter
10. Honyecz Hanna
11. Islami Albanita
12. Kemény Fanni matematika
13. Kozák Márk
14. Kuizs Milán
15. Kutala Zsombor matematika
16. Lehmayer Zsombor matematika
17. Lipták Lili
18. Palánki Hanna
19. Pátrovits Bálint Zsolt
20. Schmell Zsófia
21. Somogyi Dóra
22. Szűcs Bertalan
23. Wiezner Csaba
5. b Pilling Adrien
1. Bitskey Barnabás Csaba
2. Bognár Vivien
3. Borissza Bence Tibor
4. Büki Réka Iringó
5. Dakó Zalán matematika
6. Ehret Olivér László matematika
7. Firgi Emma matematika
8. Fischer Ádám Henrik
9. Kormos Lilla matematika
10. Kuna Gábor
11. Kuzniarski András
12. Langbein Roland
13. Lapos Panna matematika
14. Maticsek Zsófia Lilla
15. Papp Bendegúz Attila
16. Pilling Márk matematika
17. Simon Mária Eszter matematika
18. Tóth Olivér Elemér matematika
19. Tóth-Marth Bence
20. Török Ádám matematika
21. Vágner Evelin
22. Varga Vilmos matematika
5. c Nagy-Brlázs Erika
1. Babka Balázs
2. Bánfalvi Sára
3. Barátossy Bulcsú
4. Bottyán Jázmin Anna
5. Csányi Anna
6. Fazekas Attila
7. Fortuna Mihály
8. Horváth Gábor Tamás
9. Kárpáti Csenge
10. Madarász Réka
11. Mihály Alex Zoltán
12. Pál Jázmin Eszter
13. Rajeczky Blanka
14. Rózsavölgyi-Horváth Lili
15. Sipos Hunor
16. Szép Jázmin
17. Tóth Benedek Tibor
18. Visontai Dávid
19. Zámbori Zsófia Emma
5. d Bodnár-Patak Gabriella
1. Asztalos Olivér
2. Bajusz Kiara Márta
3. Birta Alexandra
4. Bitskey Bendegúz
5. Demeter Bálint
6. Erdő Lara
7. Gáspár Csongor
8. Halász Tiara Katalin
9. Halász Tímea Mária
10. Hua Mei Mei
11. Laczkó Milán
12. Lukics Gergely István
13. Mester László Domonkos
14. Pajor Hanna Krisztina
15. Paszternák Ernő Márk
16. Vadász Ferenc
17. Vancsó Botond
5. e Palágyi Ilona
1. Ádám András Zsolt
2. Balogh Bálint
3. Csinos Celina Viktória
4. Csordás Mihály Roland
5. Enyedi Ildikó Mária
6. Fodor Jázmin
7. Garajszki Réka
8. Gyökeres Petra Zoé
9. István Szilárd
10. Klein Szófia
11. Kovács Tímea Csenge
12. Lukács Pál
13. Mihajlov Nándor
14. Mocsel Andrea
15. Mocsel Szabolcs
16. Molnár Dániel
17. Molnár Lili Hanga
18. Mudroch Vivien
19. Németh Dorina
20. Papp Natália
21. Paszternák Csenge Renáta
22. Szalai Hajnalka